Zdjęcie przedstawia trzy stanowiska organizacji w białym przestronnym namiocie w czasie obcho
Przewiń do dołu

Aktualności

O mowie nienawiści w kole naukowym ELSA Gdańsk

ELSA_Marianna

27 listopada specjalistki #GCRT – Marianna Palider i Lidia Makowska – gościły na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego na zaproszenie koła naukowego ELSA Gdańsk. Rozmawialiśmy o szeroko pojętej mowie nienawiści. Studenci/-tki dzielili się swoimi doświadczeniami i wspólnie zastanawialiśmy się nad tym, jak możemy zapobiegać mowie nienawiści i dyskryminacji.

 

Niezwykle ciekawa była też debata oksfordzka o hejcie w mediach społecznościowych, zorganizowana przez koło naukowe Klub Debat “Ars bene dicendi”.

 

Przy okazji raz serdecznie dziękujemy pani Agacie Matczuk za zaproszenie i możliwość fantastycznego spotkania ze studentami/-tkami i eleganckie podziękowania za udział w wydarzeniu Gdańsk: NIE dla mowy NIEnawiści

 

Zachęcamy do wsłuchania się w głos młodego pokolenia. Najbliższa okazja już w niedzielę, 8 grudnia podczas debaty w Europejskie Centrum Solidarności I European Solidarity Centre pt. DZIAŁANIA MŁODYCH NA RZECZ PRAW CZŁOWIEKA | panel dyskusyjny – w ramach wydarzenia Maraton Pisania Listów | napisz list, warsztaty, dyskusja.

 

Zachęcamy też młodych ludzi do kontaktu ze specjalistkami/-tami z Gdańskie Centrum Równego Traktowania, w sytuacjach nierównego traktowania np. ze względu na wiek. Udzielamy bezpłatnego wsparcia prawnego i/-lub psychologicznego, w szerokim zakresie:

 519 544 485
 kontakt@gcrt.pl

———————-
Zadanie publiczne “Gdańskie Centrum Równego Traktowania” dofinansowane jest ze środków Miasta Gdańska

Wstecz

Kontakt

Adres ul. Biskupia 4, 80-875 Gdańsk

Telefon +48 519 544 485

E-mail kontakt@gcrt.pl