Zdjęcie przedstawia trzy stanowiska organizacji w białym przestronnym namiocie w czasie obcho
Przewiń do dołu

Aktualności

GCRT na Energa Day na Politechnice Gdańskiej

gcrt_3kolezanki

6 listopada na zaproszenie Wydziałowej Rady Studentów WRS ETI na Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG Politechnika Gdańska gościliśmy na Energy Day.

 

 

– To spotkania w realu, które mają dostarczyć studentom/-tkom trochę wiedzy, poszerzyć kontakty i oderwać nas od świata wirtualnego i skierować uwagę na możliwości w świecie rzeczywistym – wyjaśnia jeden z organizatorów ideę tych mini-targów na ETI i giełdy dobrych praktyk.

 

 

Elżbieta Jachlewska i Marianna Palider (Stowarzyszenie WAGA) i Roksana Galewska (Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA) zaprezentowały ofertę Gdańskie Centrum Równego Traktowania. Mówiły o możliwości bezpłatnego wsparcia psychologicznego / – lub i prawnego (interwencyjnego) dla studentek i studentów w sytuacjach niesprawiedliwego traktowania na uczelni, a także kryzysu psychicznego.

Naszą ofertą zainteresowały się głównie studentki. Pytały nas o to, jak sobie radzić w sytuacjach lekceważenia czy “żarcików” wobec kobiet, studiujących informatykę czy elektronikę. Przyszłe inżynierki spotykają się z uwagami, że nauki ścisłe nie są dla kobiet.

 

 

Przypominamy, że dyskryminujący język jest naruszeniem Konstytucji RP i szeregu aktów prawnych w polskim prawodawstwie. A zatem, gdy spotka Was sytuacja lekceważenia czy podważania Waszych kompetencji ze względu na płeć, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami/-tkami ds. wsparcia w #GCRT.

Dyżurujemy codziennie w 7 PUNKTACH w 7 organizacjach partnerów #GCRT. Harmonogram dyżurów: https://gcrt.pl/dyzury/


Zapraszamy do kontaktu:
 519 544 485
 kontakt@gcrt.pl


Polecamy raport Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.pl w ramach programu “Dziewczyny na Politechniki”. Raport pokazuje stały wzrost udziału kobiet na studiach informatycznych. Program działa od 9 lat i co roku wskazuje coraz większe możliwości równościowej kariery dziewcząt na studiach w naukach ścisłych. I tego się trzymamy

 

LINK: http://www.dziewczynynapolitechniki.pl/raport

 

———————-
Zadanie publiczne “Gdańskie Centrum Równego Traktowania” dofinansowane jest ze środków Miasta Gdańska

Wstecz

Kontakt

Adres ul. Biskupia 4, 80-875 Gdańsk

Telefon +48 519 544 485

E-mail kontakt@gcrt.pl