Zdjęcie przedstawia trzy stanowiska organizacji w białym przestronnym namiocie w czasie obcho
Przewiń do dołu

Aktualności

GCRT na 8. Forum Inicjowania Rozwoju

fir_3

“Różnorodność. Człowiek i środowisko w centrum uwagi” – pod tym hasłem przewodnim spotkaliśmy się 29 października 2019 r. na 8 Forum Inicjowania Rozwoju.

 

 

Podczas Forum specjalistki ds. wsparcia Gdańskie Centrum Równego Traktowania – Marianna PaliderRoksana GalewskaLidia Makowska – prezentowały naszą ofertę BEZPŁATNEJ pomocy psychologicznej i /- lub prawnej w 7 PUNKTACH w 7 organizacjach partnerów #GCRT.

 

 

Zapraszamy do kontaktu:
519 544 485
kontakt@gcrt.pl

 

Harmonogram dyżurów: https://gcrt.pl/dyzury/


Tegoroczną, ósmą edycję Forum otwierała Monika Hinc, prezeska UP Foundation Fundacja Inicjowania Rozwoju i wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk.


Tytułowa RÓŻNORODNOŚĆ nie była tylko modnym hasłem. Świadomy dobór partnerów i sojuszników/-czek wydarzenia przemienił Hevelianum w autentyczną agorę wielu różnorodnych środowisk.


Jeżeli ktoś chciał wyjść z “branżowej bańki” i poznać inne doświadczenia / kontakty – tegoroczna formuła Forum sprawdziła się w tym doskonale. Zresztą sami zobaczcie poniżej listę kilkudziesięciu organizacji/ firm/ spółdzielni socjalnych / urzędów/ spółek/ uczelni itp.


My, w kontekście równego traktowania, doceniamy uważność organizatorów/-ek na dostępność przestrzeni dla osób z niepełnosprawnościami   i tytułową troskę o “człowieka i środowisko w centrum uwagi”.

W tym kontekście cieszy ogromnie zaproszenie do Gdańska prelegentki Agata Spała – Zatrudnianie osób niepełnosprawnych: szkolenia i doradztwo W głównym panelu dyskusyjnym wybrzmiał głos ekspertki, praktykującej włączanie osób z niepełnosprawnościami w codziennym życiu, pracy, edukacji.


Chcecie dowiedzieć się więcej? Polecamy krótki artykuł Agata Spała o tym, jak rekrutować osobę z niepełnosprawnością do pracy, o co nie należy pytać, a o co można i w jaki sposób: http://bit.ly/2oHgljF


Praktyczny wymiar miał też warsztat “Dostępność w miejscu pracy”, prowadzony przez Piotr Kowalski – eksperta w dziedzinie dostępności przestrzeni publicznych z Łodzi i Marcelina Hernik – ekspertkę z Fundacji I See You, współpracującą z Urzędem Miasto Gdańsk.

 

Marcelina zaprosiła uczestników/-czki warsztatów do krótkiego spaceru po Wozowni z zasłoniętymi oczami i białą laską. Nauczyliśmy się od niej błyskawicznie, że będąc przewodnikiem osoby niewidomej/ niedowidzącej:

  • nie mówimy “uważaj!”, czy “idź tam / tu, w kierunku drzwi”, bo osobie z dysfunkcją wzroku to nie pomaga
  • dajemy konkretne wskazówki: “podejdź kilka kroków do przodu / skręć w lewo / schyl głowę, bo przechodzimy pod gzymsem / za 2 kroki jest próg / schody”.


Chcecie poznać więcej wskazówek? Polecamy krótki filmik Fundacji Integracja – savoir vivre wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową https://www.youtube.com/watch?v=4Y01f08_syw

 

Podczas Forum wiele warsztatów poświęconych było wymianie dobrych praktyk z obszaru tzw. Diversity&Inclusion (różnorodność & włączająca otwartość / uważność).


Dziękujemy Natalia Siuda za zaproszenie #GCRT i już czekamy na 9. edycję w przyszłym roku.

———————-
Zadanie publiczne “Gdańskie Centrum Równego Traktowania” dofinansowane jest ze środków Miasta Gdańska

Wstecz

Kontakt

Adres ul. Biskupia 4, 80-875 Gdańsk

Telefon +48 519 544 485

E-mail kontakt@gcrt.pl