
Aktualności

“Różnorodność. Człowiek i środowisko w centrum uwagi” – pod tym hasłem przewodnim spotkaliśmy się 29 października 2019 r. na 8 Forum Inicjowania Rozwoju.
Podczas Forum specjalistki ds. wsparcia Gdańskie Centrum Równego Traktowania – Marianna Palider, Roksana Galewska, Lidia Makowska – prezentowały naszą ofertę BEZPŁATNEJ pomocy psychologicznej i /- lub prawnej w 7 PUNKTACH w 7 organizacjach partnerów #GCRT.
Zapraszamy do kontaktu:
519 544 485
kontakt@gcrt.pl
Harmonogram dyżurów: https://gcrt.pl/dyzury/
Tegoroczną, ósmą edycję Forum otwierała Monika Hinc, prezeska UP Foundation Fundacja Inicjowania Rozwoju i wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk.
Tytułowa RÓŻNORODNOŚĆ nie była tylko modnym hasłem. Świadomy dobór partnerów i sojuszników/-czek wydarzenia przemienił Hevelianum w autentyczną agorę wielu różnorodnych środowisk.
Jeżeli ktoś chciał wyjść z “branżowej bańki” i poznać inne doświadczenia / kontakty – tegoroczna formuła Forum sprawdziła się w tym doskonale. Zresztą sami zobaczcie poniżej listę kilkudziesięciu organizacji/ firm/ spółdzielni socjalnych / urzędów/ spółek/ uczelni itp.
My, w kontekście równego traktowania, doceniamy uważność organizatorów/-ek na dostępność przestrzeni dla osób z niepełnosprawnościami i tytułową troskę o “człowieka i środowisko w centrum uwagi”.
W tym kontekście cieszy ogromnie zaproszenie do Gdańska prelegentki Agata Spała – Zatrudnianie osób niepełnosprawnych: szkolenia i doradztwo W głównym panelu dyskusyjnym wybrzmiał głos ekspertki, praktykującej włączanie osób z niepełnosprawnościami w codziennym życiu, pracy, edukacji.
Chcecie dowiedzieć się więcej? Polecamy krótki artykuł Agata Spała o tym, jak rekrutować osobę z niepełnosprawnością do pracy, o co nie należy pytać, a o co można i w jaki sposób: http://bit.ly/2oHgljF
Praktyczny wymiar miał też warsztat “Dostępność w miejscu pracy”, prowadzony przez Piotr Kowalski – eksperta w dziedzinie dostępności przestrzeni publicznych z Łodzi i Marcelina Hernik – ekspertkę z Fundacji I See You, współpracującą z Urzędem Miasto Gdańsk.
Marcelina zaprosiła uczestników/-czki warsztatów do krótkiego spaceru po Wozowni z zasłoniętymi oczami i białą laską. Nauczyliśmy się od niej błyskawicznie, że będąc przewodnikiem osoby niewidomej/ niedowidzącej:
Chcecie poznać więcej wskazówek? Polecamy krótki filmik Fundacji Integracja – savoir vivre wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową https://www.youtube.com/watch?v=4Y01f08_syw
Podczas Forum wiele warsztatów poświęconych było wymianie dobrych praktyk z obszaru tzw. Diversity&Inclusion (różnorodność & włączająca otwartość / uważność).
Dziękujemy Natalia Siuda za zaproszenie #GCRT i już czekamy na 9. edycję w przyszłym roku.
———————-
Zadanie publiczne “Gdańskie Centrum Równego Traktowania” dofinansowane jest ze środków Miasta Gdańska