Zdjęcie przedstawia trzy stanowiska organizacji w białym przestronnym namiocie w czasie obcho
Przewiń do dołu

Aktualności

Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami w PSONI

3grudnia_2

3 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, ustanowiony przez ONZ.

Krzysztof Skrzypski, koordynator Warsztatów Terapii Zajęciowej przy PSONI Gdańsk przypomina fragment przesłania Sekretarza Generalnego #ONZ António Guterres na 2019 rok:

 „Respektując prawa osób z niepełnosprawnościami, przyczyniamy się do osiągnięcia najważniejszej obietnicy zawartej w Agendzie 2030   nie pozostawiać nikogo w tyle.
Choć jeszcze wiele pozostało nam do zrobienia w tej sprawie, to jednak widoczny jest poważny postęp w budowania inkluzywnego świata dla wszystkich ludzi. […]

I to jest też misja Gdańskie Centrum Równego Traktowania. My   otwieramy przestrzeń dla wszystkich i   dajemy wsparcie.

Ciągle też pamiętamy, że niektóre niepełnosprawności i kryzysy psychiczne widać – a innych nie. Za każdym przypadkiem stoi człowiek. Ze swoimi potrzebami, marzeniami, a przede wszystkim PRAWAMI do godnego, samodzielnego życia, równego traktowania, uczestniczenia w życiu społeczności, kulturze, a także do pracy dostosowanej do swoich potrzeb i możliwości.

 

 

Każdy z nas może stać się osobą z niepełnosprawnością. Każdą osobę może dopaść kryzys psychiczny. Pamiętajmy o tym codziennie, z empatią i otwartością traktując osoby z niepełnosprawnościami.

Jeżeli w Waszym otoczeniu miała miejsce sytuacja, w której kogoś poniżono lub skrzywdzono, a to traktowanie wynikało ze względu na chorobę, dysfunkcję, kryzys psychiczny czy niepełnosprawność, mogło dojść do dyskryminacji.

W takich przypadkach zapraszamy do kontaktu z PSONI Gdańsk:   psoni@gcrt.pl 
 numer tel. 694-641-859

Magdalena Mendyk, specjalistka #GCRT ds. wsparcia udziela BEZPŁATNEGO wsparcia prawnego i psychologicznego w sytuacjach DYSKRYMINACJI, motywowanej uprzedzeniami.

W Gdańskie Centrum Równego Traktowania dyżurujemy w   organizacjach w różnych dzielnicach Gdańska. Harmonogram dyżurów wszystkich   PUNKTÓW:
 https://gcrt.pl/dyzury/ 
 519 544 485
 kontakt@gcrt.pl 

****************
Zadanie publiczne “Gdańskie Centrum Równego Traktowania” dofinansowano ze środków Miasto Gdańsk

#gcrtgdańsk #ŁączyNasGdańsk #Integracja #gdansk #wsparciewgdansku

 

Wstecz

Kontakt

Adres ul. Biskupia 4, 80-875 Gdańsk

Telefon +48 519 544 485

E-mail kontakt@gcrt.pl