Zdjęcie przedstawia trzy stanowiska organizacji w białym przestronnym namiocie w czasie obcho
Przewiń do dołu

Aktualności

Koniec pilotażu GCRT w 2019 - w lutym 2020 dalsze informacje

Koniec_pilotażu_GCRT_w_2019_-_w_lutym_2020_dalsze_informacje

31 grudnia 2019 zakończyliśmy pilotażowe zadanie Gdańskie Centrum Równego Traktowania, dofinansowane ze środków Miasto Gdańsk. W załączonym artykule red. Sebastiana Łupaka na Wirtualna Polska  podsumowujemy 7 pierwszych miesięcy działania GCRT, czyli bezpłatnego wsparcia prawnego i/-lub psychologicznego dla osób doświadczających nierównego traktowania ze względu na uprzedzenia. 

 

Link do artykułu na łamach wp.pl: Dyskryminowanym i prześladowanym pomaga Gdańskie Centrum Równego Traktowania 

 

Osoby poszukujące wsparcia w sytuacjach kryzysowych zachęcamy do kontaktu z czynnym całodobowo  Punktem Informacyjno-Konsultacyjnym PIK Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA.

 

Kontakt: https://wsparciewgdansku.pl/
Dla Gdańszczan – informacje, porady, wsparcie

 

Sprawy, dotyczące dostępności przestrzeni publicznej i bezpieczeństwa, można zgłaszać do  Kontakt Gdańsk. Zapisy on-line na bezpłatne porady prawne w punktach Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku:  https://www.gdansk.pl/…/zapisy-na-nieodplatna…

 

8,5-miesięczny pilotaż zadania Gdańskie Centrum Równego Traktowania w 2019 roku opierał się na partnerstwie 7 organizacji, które prowadziły dyżury i udzielały bezpłatnego wsparcia prawnego i psychologicznego w sytuacjach nierównego traktowania w 7 punktach w różnych dzielnicach Gdańska:

 

 

Serdecznie dziękujemy gdańszczanom i gdańszczankom za zaangażowanie i zaufanie, a Miasto Gdańsk i Aleksandra Dulkiewicz za owocną współpracę i dofinansowanie pilotażu.

 

W lutym 2020 poinformujemy Państwa, w jakiej formie Miasto Gdańsk będzie realizowało wsparcie w sytuacjach dyskryminacji, motywowanej uprzedzeniami.

Wstecz

Kontakt

Adres ul. Biskupia 4, 80-875 Gdańsk

Telefon +48 519 544 485

E-mail kontakt@gcrt.pl