Zdjęcie przedstawia trzy stanowiska organizacji w białym przestronnym namiocie w czasie obcho
Przewiń do dołu

Aktualności

I wizyta studyjna ze szkoleniem dla organizacji działających w GCRT - przesłanka WIEK

Strona tytułowa prezentacji

Z doświadczeń pilotażowego projektu Gdańskiego Centrum Równego Traktowania w 2019 roku jasno wynika, że wizyty studyjne połączone z warsztatową formą szkoleń stanowią wartościowy sposób dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, wnosząc do projektu  większe zrozumienie sytuacji osób w kryzysie, doświadczających dyskryminacji z powodu innej przesłanki, niż ta, z którą na co dzień pracuje dana organizacja. Przy tej okazji budują się także jeszcze silniejsze partnerstwo w obszarze równego traktowania, łącząc siły w oparciu o współpracę, a nie rywalizację.

 

W kolejnej edycji Gdańskiego Centrum Równego Traktowania również została uwzględniona koncepcja warsztatowych szkoleń dla profesjonalistów pracujących z osobami, które doświadczają dyskryminacji, przemocy z nienawiści. W ramach kontynuowania sprawdzonej idei realizowany jest między innymi cykl spotkań w formie wizyt studyjnych, gdy różne organizacje działające w ramach sieci GCRT goszczą u siebie przedstawicieli/-lki pozostałych organizacji, prezentując nie tylko swoje działania, ale także - metodą "studium przypadku" – warsztatowo prezentują problematykę jednej z ustawowych przesłanek.

 

Poza częścią teoretyczną, dzięki której uczestnicy i uczestniczki mają okazję do poszerzenia swojej wiedzy na temat przesłanki szkolenie umożliwia również zapoznanie się z konkretnymi przypadkami doświadczania dyskryminacji w zakresie danej przesłanki oraz dyskusję nad sposobami przeciwdziałania przejawom nierównego traktowania w tym zakresie.

 

Za nami wizyta studyjna w Stowarzyszeniu WAGA, która przybliżyła osobom uczestniczącym przesłankę „wiek”, a już wkrótce spotkanie warsztatowe związane z przesłanką „stan zdrowia/niepełnosprawność”.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją z wizyty, umieszczoną poniżej.

GCRT_Wizyta_Studyjna_prezentacja o wieku.pdf

GCRT_Wizyta_Studyjna_prezentacja o wiekuGCRT_Wizyta_Studyjna_prezentacja o wieku [ rozszerzenie: pdf, waga: 2.35MB ]
Wstecz

Kontakt

Adres ul. Biskupia 4, 80-875 Gdańsk

Telefon +48 519 544 485

E-mail kontakt@gcrt.pl