W weekend  (13-14 grudnia 2019) uczestniczymy w III Kongresie Praw Obywatelskich, organizowanym przez Rzecznika Praw Obywatelskich.

Kongres Praw Obywatelskich_grupaNa zdjęciu, m,in. Lidia Makowska, Jacek Jasionek, Krzysztof Szerkus

Z Warszawy wracamy do Gdańska z pogłębioną wiedzą :
✌️ o prawach człowieka do czystego powietrza i klimatu (brawa dla Zastępczyni RPO dr Hanny Machińskiej za jasne stanowisko, że prawo do klimatu to prawa człowieka i trzeba je zapisać w prawodawstwie jako priorytetowe, a także brawa dla Michała Kiwerskiego z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego za płomienny apel o przeciwdziałanie katastrofie klimatycznej
✌️ o prawach dziecka do opieki psychiatrycznej
✌️ o tym, że brak połączeń autobusowych (PKS) pomiędzy stolicą regionu a gminami to nierówne traktowanie (względem transportu samochodowego)
✌️ o tym, jakie prawa ma suweren, elektorat, naród (świetny panel moderowany przez Jacka Kołtana z Europejskie Centrum Solidarności )
✌️ o klauzuli sumienia, wolności religijnej i dyskryminacji
✌️ o prawach osób LGBT+ z perspektywy obrony osób homoseksualnych w sądach
✌️ o prawach obywatelskich w social mediach
✌️ o prawach do sportu osób z niepełnosprawnością

Prawa dziecka do opieki psychiatrycznej:

Kongres Praw Obywatelskich

 

Na Kongresie spotkaliśmy m.in. młodzież z Gdańska,Terenowego Rzecznika Biura RPO w Gdańsku Krzysztofa Szerkusa, Jacka Jasionka – Prezesa Stowarzyszenia na rzecz Osób LGBT+ TOLERADO i wiele, wiele osób z Polski, zaangażowanych w poszerzanie równego traktowania.

👉 Znasz w Gdańsku sytuacje naruszania praw człowieka Zachęcamy do kontaktu ze specjalistkami/-tami z Gdańskie Centrum Równego Traktowania, w sytuacjach dyskryminacji. Udzielamy bezpłatnego wsparcia prawnego i/-lub psychologicznego, w szerokim zakresie, w 7 organizacjach w Gdańsku:

☎️ 519 544 485
📧 kontakt@gcrt.pl

———————-
Zadanie publiczne “Gdańskie Centrum Równego Traktowania” dofinansowane jest ze środków Miasta Gdańska

Wybierz rozmiar czcionki
Kontrast