Zdjęcie przedstawia trzy stanowiska organizacji w białym przestronnym namiocie w czasie obcho
Przewiń do dołu

Aktualności

Anna Butrym – specjalistka ds. równego traktowania seniorów

ania_krysia_klucze_waga-400x250

Wracamy jeszcze do wczorajszego (29.07.2019) otwarcia wyremontowanej siedziby Stowarzyszenie WAGA przy ul. Biskupiej 4.

Nieprzypadkowo Gdańskie Centrum Równego Traktowania mieści się też tam, obok pomieszczeń Domu Sąsiedzkiego i Centrum Wsparcia Seniora.


Ania Butrym, prezeska WAGI, koordynatorka Klub “Senioryci” na Biskupiej Górce i wiceprzewodnicząca Gdańskiej Rady Seniorów przy Rada Miasta Gdańska jest specjalistką ds. wsparcia GCRT, odpowiedzialną za przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na wiek.


Anna Butrym swoim działaniem udowadnia, że zamiast leczyć, lepiej zapobiegać.
Stąd też prezeska WAGI od lat działa na Biskupiej Górce na rzecz integracji i aktywizacji osób starszych. Organizuje mnóstwo zajęć, na których seniorki i seniorzy ciekawie i rozwojowo spędzają czas.


W Centrum Wsparcia Seniora program rekreacyjny poszerzony będzie o zajęcia z osobami w podeszłym wieku, niesamodzielnymi, które wymagają pomocy przy codziennych czynnościach.


– Zamierzamy organizować dla seniorów różne grupy terapeutyczne i oferować im rozmaite zajęcia – od treningów pamięci, zajęć manualnych, kulinarnych, po ćwiczenia fizyczne – mówiła wczoraj na otwarciu Anna Butrym. – Pomieszczenia zostały odpowiednio przystosowane i wyposażone, w zajęciach będą więc mogły brać udział także osoby z niepełnosprawnościami, poruszające się na wózkach. Osobom starszym chcemy przede wszystkim pokazać, że warto wyjść z domu, a aktywizacja to nic trudnego – zachęcała prezeska Stowarzyszenia Waga.


Źródło: Biuro Rozwoju Gdańska, koordynator projektu rewitalizacji Biskupiej Górki


Więcej informacji o nowo wyremontowanej siedzibie i galeria zdjęć tutaj: https://www.brg.gda.pl/…/879-centrum-wsparcia-seniora-otwar…


Osoby, które czują się dyskryminowane, czyli traktowane gorzej i niesprawiedliwie, głównie dlatego, że są w podeszłym wieku, zapraszamy do kontaktu z Anią Butrym i Marianna Palider – specjalistkami ds. wsparcia w Stowarzyszeniu Waga przy ul. Biskupiej 4, jednym z 7 PUNKTÓW WSPARCIA Gdańskiego Centrum Równego Traktowania. Specjalistki ocenią, czy doszło do dyskryminacji i zalecą wsparcie “szyte na miarę”.


Kontakt:
519 544 485
kontakt@gcrt.pl


http://stowarzyszeniewaga.pl/

———————-
Zadanie publiczne “Gdańskie Centrum Równego Traktowania” dofinansowane jest ze środków Miasto Gdańsk / Wydział Rozwoju Społecznego


Fot. Stowarzyszenie WAGA
Tekst: Lidia Makowska

ela_ania_wagaania1 (1)
Wstecz

Kontakt

Adres ul. Biskupia 4, 80-875 Gdańsk

Telefon +48 519 544 485

E-mail kontakt@gcrt.pl